Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

OOK králíků

Vítejte na stránce cschbrno.websnadno.cz v sekci OOK králíků

 

Oblastní odborná komise chovatelů králíků

Vážení přátelé – dovoluji si Vás informovat o činnosti odborné komise chovatelů králíků. Činnost komise zaměřila na podporu vystavovatelů, přípravu výstav, zajištění dopravy na celostátní výstavy.

Zkráceně uvádím výsledky:

A/ Oblastní výstava mladých králíků a mladé drůbeže

/Kuřim, 31.8-1.9.2019/

Posuzovatelé: Jahoda Jiří – vedoucí

MVDr.Martinec Miloslav

Chalupa David

Poháry:

1. Brodecký Dušan Ruský 381,0b.

2. Malá Dagmar Novozélandský bílý 381,0b.

3. Koláček Zdeněk Činčila velká 379,5b.

4. Pokorný Lubomír Havana 377,0b.

5. Vlk Miroslav Vss 376,5b.

Nejlepší mladý chovatel:

Švihálek Václav Kuní velký modrý

Čestné ceny:

Daněk Petr, Konečný Otakar, Velan Martin, Ondrouch Miloslav, Klimeš Pavel, Sec Jiří, Jurný Josef, Reidlinger Libor, Nocar Jiří, Brodecký Dušan.

Poděkování za úspěšnou výstavu patří členům ZO Kuřim.

Pro rok 2020 není místo konání této výstavy určeno. Je třeba dobře uvážit její konání, problémy s počtem zvířat se opakuji. Nutno počítat i se skutečností, že NVM se bude konat opět v Přerově a vystavení stejných kolekcí obvykle nevede k úspěchu.

B/ 49.Celostátní výstava mladých králíků /Přerov, 14.-15.9.2019/

Velice úspěšná výstava, vysoká účast našich vystavovatelů, výborné výsledky.

Mistr ČR:

Koláček Zdeněk Činčila velká 381,0b.

Brodecký Dušan Ruský 380,0b.

Konečný Otakar Msč 379,0b.

Ondrouch Tomáš Zemplínský 379,0b.

Martinec Miloslav Rex s.v. oranžový 378,5b.

Šampion ČR:

Konečný Otakar 96,0b.

Brodecký Dušan 96,0b

Nejlepší 1,0 NVM: Ruský C 1-9/S -7 96,0b. ch.Brodecký Dušan

Velká gratulace všem oceněným.

Obhájené tituly Mistra ČR:

Konečný O. - r.2018,

Koláček Z. – r.2016-2018

C/ Oblastní výstava drobného zvířectva /Ivančice 19.-20.10.2019/

Posuzovatelé: Červinka Tomáš – vedoucí

Přikryl Petr

Fasora Petr

Ing.Blokeš Josef

Ing.Höpp Jan

Poháry :

1. Koláček Zdeněk Činčila velká 381,0b.

2. Trecha Pavel Havana 381,0b.

3. Drlík Antonín Kastorex 381,0b.

4. Krejčí Pavel Slovenský sivomodrý rex 381,0b.

5. Kuchařík František Za bilý 380,5b.

6. Kuchařík František Perlový 380,0b.

7. Malá Dagmar Novozelanský bílý 380,0b.

Nejlepší mladý chovatel: Provazníková Věrka Rex s.v. oranžový

Čestné ceny: Daněk Petr, Kovařík Josef, Seng Kryštof Michael, Marková Karolína, Vlček Josef, Sec Jiří, Šimek Jan, Reidlinger Libor, Nocar Jiří, Škvařil Vladimír, Morávek Dušan, Přikryl Miroslav, Provazník Jan 2x

Soutěž organizací:

1. Moravské Bránice 957,0b

2. Říčany 956,0b.

3. Ivančice 954,5b.

4. Kuřim 954,0b

5. Ořechov 949,5b.

6. Podolí 947,5b.

7. Radostice 943,5b.

8. Unkovice-Žabčice 841,0b.

D/ Interkanin /Slovinsko, Celje, 8.10.2019/

Na základě výsledku / zisku titulu Mistra ČR získaného na NVM v Přerově / byli z naší Oblasti nominováni a výstavy se zúčastnili: př. Koláček Z., Konečný O., Brodecký D.

Reprezentační tým českého králíkářství / 15 členů/ obhájil 1. místo před konkurencí ze Slovenska, Slovinska, Polska a Lotyšska.

Dosažené výsledky:

Konečný Otakar Msč 96/96,5/96/96 384,5b.

Koláček Zdeněk Čv 95,5/95,5/95,5/97 383,5b.

Brodecký Dušan Ru 96/96/96/94,5 382,5b.

Pozn.:

Př. Koláček Zdeněk obhájil titul Interkanin Šampion získaný při minulém konání Interkanin v r. 2017.

Všem výše jmenovaným patří poděkování za odvahu reprezentovat a rovněž za významný podíl na mimořádném celkovém výsledku.

 

E/ Celostátní výstava Chovatel /Lysá nad Labem, 15.16.11.2019/

V soutěži o nejlepší okres/oblast jsme dosáhli dobrého výsledku -2.276,5b. - což znamenalo 6.místo /lepší výsledek o 15,0b. oproti loňsku/.

Výsledky reprezentace Oblasti:

Konečný Otakar Msč 95/95,5/95,5/95,5 381,5b.

Kuchařík František Perlový 96/94,5/95,95 380,0b.

Brodecký Dušan Ruský 93/95/96/95,5 379,5b.

Provazník Jan Rys 94,5/95/95/94,5 379,0b.

Škvařil Vladimír Stříbřitý modrý 94,5/94,5/94,5/95,5 379,0b.

Šimek Jan Dailenar 93,5/94,5/95/94 377,0b.

Trecha Pavel Havana 94/94,5/94/94 376,5b.

Reidlinger Libor Z hototský 94,5/94,5/95/92 375,0b.

Děkuji účastníkům za poctivý přístup, který přinesl úspěch. Přispěli jsme významně do celkových výsledků.

Uspět na této soutěži, při zvyšujícím se počtu speciálních výstav, je hodně těžké.


/ 9. Jihomoravská výstava …MORAVIA BRNO 2019 /BVV 7.-8.12.2019/

Členové našich ZO získali větší počet čestných cen za jednotlivce a kolekce. Zásadního a významného úspěchu dosáhli tito chovatelé:

Šampion MORAVIA:

Buček Pavel Novozélandský bílý 96,0b.

Škvařil Vladimír Stříbřitý modrý 96,0b.

Přikryl Petr Rex m.v. tříslový černý 96,0b.

Kňakalová Michaela Angora bílá červenooká 96,0b.

Mistr MORAVIA:

Buček Pavel Novozélandský bílý 382,0b.

Konečný Otakar Meklenburský strakáč černý 381,0b.

Přikryl Petr Rex m.v. tříslový černý 380,5b.

Kuchařík František Perlový 380,0b.

Sec Jiří st. Zaječí divoce zbarvený ohnivý 380,0b.

Pozn.:

Př. Buček Pavel obhájil tituly Šampion Moravia a Mistr Moravia získané v r. 2018

Mistrovství MORAVIA:

OOKK Brno 2.místo

Z reprezentačního týmu Oblasti jsem do vlastní soutěže vybral kusy z těchto chovů:

Provazník, Kuchařík, Konečný, Trecha, Nocar, Buček, Malá, Morávek, Přikryl P., Přikryl M., Škvařil, Ondrouch, Reidlinger, Šimek.

Zisk 2.místa je nutno považovat za úspěch, obhájení 1. místa z minulého roku se nepodařilo – ztráta 1,0b. Konkurence je mimořádně silná, vítězové z okresu Hodonín mají ve svém středu specialisty, kteří dlouhodobě dosahují mimořádných úspěchů i mimo ČR.

Poděkování patří všem členům naší odbornosti, kteří se jakoukoliv formou zasloužili o zdárný průběh výstavy Moravia 2019.

Ing. Koláček Zdeněk

Předseda OOKK Brno


 

Celoroční soutěž organizací 2018

 

ZO

Chovatel

Plemeno

Body

Celkem

1.

Podolí

Drlík Antonín

Ca

1467,47

2931,39

 

Krejčí Pavel

Ssrex

1463,92

2.

Moravské Bránice

Provazník Jan

Rys

1464,01

2926,49

 

Kuchařík František

Pe

1462,48

3.

Kuřim

Ing. Malá Dagmar

Nb

1461,95

2922,90

 

Ing. Koláček Zdeněk

ČV

1460,95

4.

Moravské Bránice II.

Ing. Nocar Jiří

Al

1451,36

2900,33

 

Provazník Jan

Ččp

1448,97

 

Celoroční soutěž jednotlivců chov. králíků - 2018

 

Jméno

Plemeno

Poč.b.

1.

Drlík Antonín

Ca

1467,47

2.

Provazník Jan

Rys

1464,01

3.

Krejčí Pavel

Ssrex

1463,92

4.

Kuchařík František

Pe

1462,48

5.

Ing. Malá Dagmar

Nb

1461,95

6.

Ing. Koláček Zdeněk

ČV

1460,95

7.

Přikryl Miroslav

Rex č

1460,37

8.

Pokorný Lubomír

Ha

1453,88

9.

Ing. Nocar Jiří

Al

1451,36

10.

Provazník Jan

Ččp

1448,97

11.

Daněk Petr

Vss

1446,33

12.

Valeš Rostislav

ASč

1445,41

13.

Provazníková Věra MCH

ZBčp

1441,31

 

 

 

 

 

Oblastní odborná komise chovatelů králíků


 

Vážení přátelé – dovoluji si Vás informovat o činnosti odborné komise chovatelů králíků. Návazně na změny, které v loňském volebním roce proběhly se činnost komise zaměřila na podporu vystavovatelů, přípravu výstav – uvádím zkráceně výsledky:

A/ 8.Oblastní výstava mladých králíků oblasti Brno /Ivančice 25.-26.8.2018/

Poháry:

  1. Drlík Antonín Kastorex 380,5b.

  2. Jaroš Karel Novozélandský bílý 380,5b.

  3. Krejčí Pavel Slovenský sivomodrý rex 379,5b.

  4. Nedopilová Alžběta Belgický obr div. 93,0b. MCH

  5. Kovařík Josef Zakrslý beran strakáč černý 95,0b. Nejlepší strakáč

Čestné ceny:

Gráf Petr Belgický obr albín 376,5b.

Kovařík Josef Velký světlý stříbřitý 376,5b.

Koláček Zdeněk Činčila velká 379,0b.

Pokorný Lubomír Havana 378,0b.

Švestka Vojtěch Stříbřitý černý 379,0b.

Kovařík Josef Zakrslý beran strakáč černý 378,0b.

Buček Pavel Novozélandský bílý 95,5b.

Daněk Jan Kuní velký modrý 95,5b.


 


 

Posuzování provedli: Martinec Miloslav, Caha Miroslav, Caha Miroslav ml.

Poděkování za úspěšnou spolupráci patří členům ZO Ivančice a především jejímu předsedovi.

V roce 2019 se bude konat 9.Oblastní výstava mladých králíků oblasti Brno v Kuřimi a to v obvyklém srpnovém termínu /posuzují: Martinec, Jahoda, Šimek/.

B/ Oblastní výstava drobného zvířectva /Ivančice 20.-21.10.2018/

Poháry a čestné ceny:

  1. Drlík Antonín Kastorex 381,5b.

  2. Koláček Zdeněk Činčila velká 380,5b.

  3. Krejčí Pavel Slovenský sivomodrý rex 380,0b.

  4. Škvařil Vladimír Stříbřitý modrý 380,0b.

  5. Malá Dagmar Novozélandský bílý 380,0b.

  6. Švihálek Václav Kuní velký modrý 376,5b. MCH

Čestné ceny:

Valeš Rostislav Anglický strakáč černý 379,5b.

Buček Pavel Novozélandský bílý 379,5b.

Jaroš Karel Novozélandský bílý 379,5b.

Kovařík Josef Velký světlý stříbřitý 379,0b.

Malá Dagmar Zakrslý bílopesíkatý černý 379,0b.

Nocar Jiří Aljaška 378,5b.

Pokorný Lubomír Havana 378,0b.


 


 


 

Soutěž organizací:

1. Kuřim 957,0b.

2. Moravské Bránice 955,0b.

3. Říčany 954,5b.

4. Podolí 954,0b.

5. Ivančice 953,0b.

6. Ostopovice 944,0b.

7. Ořechov 938,0b.

Posuzování provedli: Skočovský Zdeněk, Straňák Karel, Sikora Pavel


 

C/ 29.Evropská výstava /Dánsko, Herning, 9.11.2018/

Oblast Brno byla zastupována těmito chovateli:

Martinec Miloslav, Provazník Jan, Přikryl Petr, Kuchařík František, Koláček Zdeněk.

Bylo dosaženo výborných výsledků, v nejednom případě výrazně převyšující hranici 380b. za kolekci, několik kusů bylo prodáno.

OOKK výše uvedené chovatele podpořila menším finančním příspěvkem ze svého rozpočtu.

Patří jim poděkování za odvahu a reprezentaci.


 


 


 


 


 

 

D/ 8.Krajská jihomoravská výstava …….. MORAVIA BRNO 2018 /BVV 8.-9.12.2018/

Členové našich ZO získali větší počet čestných cen za jednotlivce a kolekce. Zásadního a významného úspěchu dosáhli tito chovatelé a reprezentační tým:


 

Šampion MORAVIA:

Buček Pavel Novozélandský bílý 96,0b.


 

Mistr MORAVIA:

Buček Pavel Novozélandský bílý 381,0b.

Přikryl Miroslav Rex střední velikosti černý 380,5b.


 

Mistrovství MORAVIA:

Reprezentační tým OOKK Brno 1.místo

Složení týmu:

Buček, Jaroš, Konečný, Kuchařík, Nocar, Pokorný, Provazník, Provazníková /MCH/, Reidlinger, Švihálek, Velen

Obhájení 1. místa z v silné konkurenci je nutno považovat za velký úspěch, konkurovali nám obzvláště chovatelé z okresu Blansko.

Ing. Koláček Zdeněk


 


 

Celoroční soutěž organizací 2017

 

ZO

Chovatel

Plemeno

Body

Celkem

1.

Moravské Bránice

Kuchařík František

Pe

1466,47

2925,89

 

Provazník Jan

Ččp

1459,42

2.

Kuřim

 

Ing. Malá Dagmar

Nb

1467,48

2918,38

 

Pokorný Lubomír

Ha

1450,90

3.

Říčany

Rousek Vladimír

1458,54

2915,43

 

Škvařil Vladimír

Sm

1456,89

4.

Podolí

Přikryl Miroslav

ČRex

1455,40

2898,20

 

Velan Martin

1442,80

 

 

 

 

Celoroční soutěž jednotlivců chov. králíků - 2017

 

Jméno

Plemeno

Poč.b.

1.

Ing. Malá Dagmar

Nb

1467,48

2.

Kuchařík František

Pe

1466,47

3.

Provazník Jan

Ččp

1459,42

4.

Rousek Vladimír

1458,54

5.

Škvařil Vladimír

Sm

1456,89

6.

Přikryl Miroslav

ČRex

1455,40

7.

Pokorný Lubomír

Ha

1450,90

8.

Ing. Nocar Jiří

Hovev

1449,82

9.

Trecha Pavel

Ha

1449,33

10.

Vlk Miroslav

Vss

1448,83

11.

Provazník Jan

Rys

1445,82

12.

Ing. Kuchaříková Michaela

Bíč

1445,23

13.

Kuchaříková Jaroslava

ČA

1444,28

14.

Velan Martin

1442,80

15.

Provazníková Věra MCH

ZBččp

1442,27

 

 

Zprávy z Oblastní odborné komise chovatelů králíků 
 
7.Oblastní výstava mladých králíků Radostice 
 
POHÁRY 
 
1. Valeš Rostislav                    Asč         381,5 b.
2. Jaroš Karel                           Nb        381,0 b.
3. Dobrovolný Michal               Nb       380,5 b.
4. Dobrovolný Michal               Nb       380,5 b.
5. Valeš Rostislav                   ASm   379,5 b.
 
 ČESTNÉ CENY 
 
Humpolík Bedřich                  Vš            378,5 b.
Buček Pavel                           Nb           379,0 b.
Kopřiva Vladimír                    Nb           379,5 b.
Škvařil Vladimír                      Sm          379,5 b.
Krejčí Vladimír                       Shav        378,0 b. 
 
Výsledky Oblastní výstavy Ivančice  
 
ČESTNÉ CENY KRÁLÍCI 
BOA     Gráf Petr 
Vss        Vlk Miroslav 
ČSč        Jelínek Josef 
Al           Kelbl Jan 
Al           Zavadil Karel 
Ha          Pokorný Lubomír 
Du          Jelínek Josef 
Za tč       Glockner Jaromír 
ZB čp      Provazníková Věra   MCH 
MaB m   Janků Pavel 
Sm         Škvařil Vladimír 
Ssv         Jelínek Josef   
Ho vev    Nocar Jiří Ing. 
ASč         Valeš Rostislav 
Zbíč        Malá Dagmar Ing. 
Ca           Drlík Antonín 
Rexč       Přikryl Miroslav 
Rex Rys   Škvařil Vladimír 
 
P-9      Ččp     Provazník Jan 
P-10    Čč       Brabec Josef 
P-25    „univerzální chovatel“ K,H,D  Valeš Rostislav 
P-26 nejlepší králík výstavy ČV Koláček Zdeněk Ing 
UDĚLENÉ POHÁRY OOKK BRNO 
1. NOVOZÉLANDSKÝ BÍLÝ      MALÁ DAGMAR Ing.                  380,5 b. 
2. NOVOZÉLANDSKÝ BÍLÝ      JAROŠ KAREL                              380,5 b. 
3. ČINČILA VELKÁ                   KOLÁČEK ZDENĚK Ing.               380,5 b. 
4. PERLOVÝ                             KUCHAŘÍK FRANTIŠEK                380,0 b. 
5. STŘÍBŘITÝ ČERNÝ              ROUSEK VLADIMÍR                      379,5 b. 
 
SOUTĚŽ ORGANIZACÍ OBLASTI BRNO – KRÁLÍCI 
1. KUŘIM                                                          955,0 b.
2. MOR.BRÁNICE                                            953,0 b.
3. ŘÍČANY                                                        949,0 b. 
4. IVANČICE                                                     948,0 b.
5. PODOLÍ                                                        946,5 b.
6. TIŠNOV                                                        945,0 b.
7. UNKOVICE-ŽABČICE                                  945,0 b.
8. BLUČINA                                                      943,5 b.
9. OŘECHOV                                                   942,5 b.
10. RADOSTICE                                              939,5 b.
11. OSTOPOVICE                                            937,5 b. 
 
Aktiv chovatelů králíků – 16. února 2018 na Plotní od 16 hodin 

Celoroční soutěž organizací 2016

 

ZO

Chovatel

Plemeno

Body

Celkem

1.

Kuřim

Koláček Zdeněk

ČV

1471,03

2938,52

 

Ing. Malá Dagmar

Nb

1467,49

2.

Moravské Bránice

 

Ing. Nocar Jiří

Al

1464,50

2927,42

 

Kuchařík František

Pe

1462,92

3.

Říčany

Škvařil Vladimír

Sm

1464,95

2924,93

 

Valeš Rostislav

Asč

1459,98

4.

Podolí

Krejčí Pavel

Ssrex

1459,38

2916,27

 

Přikryl Miroslav

Rexč

1456,89

 

Celoroční soutěž jednotlivců chov. králíků - 2016

 

Jméno

Plemeno

Poč.b.

1.

Ing. Koláček Zdeněk

ČV

1471,03

2.

Ing. Malá Dagmar

Nb

1467,49

3.

Buček Pavel

Nb

1465,49

4.

Škvařil Vladimír

Sm

1464,95

5.

Ing. Nocar Jiří

Al

1464,50

6.

Dobrovolný Michal

Nb

1464,48

7.

Kuchařík František

Pe

1462,92

8.

Glőckner Jaromír

Zatč

1460,87

9.

Valeš Rostislav

ASč

1459,98

10.

Krejčí Pavel

Ssrex

1559,38

11.

Provazník Jan

Ččp

1456,91

12.

Přikryl Miroslav

Rexč

1456,89

13.

Pokorný Lubomír

Ha

1454,40

14.

Krejčí Vladimír

Shav

1448,87

15.

Trecha Pavel

Ha

1446,83

16.

Valeš Rostislav

Asm

1445,40

17.

Nováček Jiří

Kal

1445,30

18.

Ing. Kuchaříková Michaela

Bíč

1444,26

19.

Drlík Antonín

Ca

1442,73

 

KV Brno 2016:

Čestné ceny: http://cschbrno.websnadno.cz/cestne_ceny_kralici_kv_2016.xlsx

Poháry: http://cschbrno.websnadno.cz/pohary__kv_2016.xlsx

Mistři a šampioni :

 

Šampion Jižní Moravy          
Číslo plemeno klec č. body vystavovatel
         
  Vídeňský černý 96 97,0 Sládek Maroš
  Vídeňský šedý 116 97,0 Stehlík Antonín
  Novoyélandský Bílý 198 97,0 Jaroš Karel
Mistr Jížní Moravy        
Číslo Plemeno klec.č. body vystavovatel
  Velký světlý stříbřitý 68-71 381,0 Malý Jaroslav
  Vídeňský modrošedý 119-122 381,0 Sládek Maroš
  Vídeňský černý 96-99 385,5 Sládek Maroš
  Vídeňský šedý 115-118 382,0 Stehlík Antonín
  Novozélandský bílý 196-199 383,0 Jaroš Karel
  Aljaška 305-308 383,5 Nocar Jiří
  Havana 321-324 382,0 Štefan František
  Zakrslý divoce zbarvený 581-584 381,0 Červinka Tomáš
 

Soutěž okresů - králíci pořadí okres poč. bodů :

1 Brno 1917,5 b

2 Znojmo 1912,5 b

3 Vyškov 1904,5 b

4 Blansko 1886,0 b

 

SOUTĚŽ ORGANIZACÍ OBLASTI BRNO – KRÁLÍCI

2016


 

  1. MOR.BRÁNICE 956,5 b.

  2. IVANČICE 951,0 b.

  3. KUŘIM 950,5 b.

  4. ŘÍČANY 949,5 b.

  5. PODOLÍ 946,5 b.

  6. OSTOPOVICE 944,5 b.

  7. BLUČINA 943,0 b.

  8. UNKOVICE - ŽABČICE 942,5 b.

  9. RADOSTICE 939,0 b.

  10. OŘECHOV 936,0 b.

  11. TIŠNOV 934,5 b.


 

UDĚLENÉ POHÁRY OOKK BRNO

  1. ALJAŠKA NOCAR JIŘÍ Ing. 382,0 b.

  2. PERLOVÝ KUCHAŘÍK FRANTIŠEK 381,0 b.

  3. ZAJEČÍ TŘÍSLOVÝ Č. GLŐCKNER JAROMÍR 380,5 b.

  4. HAVANA POKORNÝ LUBOMÍR 379,5 b.

  5. NOVOZÉLANDSKÝ BÍLÝ BUČEK PAVEL 379,5 b.


 

POHÁR MCH BELGICKÝ OBR ALBÍN GRÁF PETR 95,5 b.

NEJLEPŠÍ KRÁLÍK ČESKÉHO PLEMENE PROVAZNÍK JAN

ČESKÝ ČERNOPESÍKATÝ 95,5 b.

 

 

 

 

 

Výsledky KV Břeclav

 

Králíci

 

Šampion Jihomoravského kraje

 

 

 

Novozélandský bílý             Dobrovolný Michal

 

Aljaška                                         Nocar Jiří Ing.

 

Perlový                                       Kuchařík František

 

Perlový                                       Kuchařík František

 

 

 

Mistr Jihomoravského kraje

 

 

 

Meklenburský strakáč černý                                Sem Dušan Ing.

 

Novozélandský bílý                                                 Dobrovolný Michal

 

Aljaška                                                                             Nocar Jiří Ing.

 

Perlový                                                                           Kuchařík František

 

 

Zakrslý divoce zbarvený                                          Stehlíková Lenka

 

TOPlist
aktualizováno: 29.01.2020 07:51:51